

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Drivers | 2 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 5.5 V |
| Number of Receivers | 2 |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 250 kbps |
| Simplex/Duplex | Half |
| Operating Supply Current | 2.3 mA |
| Receiver Hysteresis | 400 mV |
Stock: 208
Distributors
pcbx
Unit Price$3.60356
Ext.Price$3.60356
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.60356 | $3.60356 |
| 10 | $2.75772 | $27.57720 |
| 25 | $2.54566 | $63.64150 |
| 50 | $2.42629 | $121.31450 |
| 100 | $2.31251 | $231.25100 |
| 300 | $2.18246 | $654.73800 |
| 500 | $2.13438 | $1067.19000 |
| 1000 | $2.07924 | $2079.24000 |
